Roku žāvēšana sanitārajās telpās

Higiēnas prasību un izmaksu balanss


Sanitārās telpas ir visbiežāk izmantojāmās telpas sabiedriskajās ēkās. Svarīgs jautājums ir gan tīrība, higiēna un ekoloģiskie aspekti, gan arī turpmākās uzturēšanas izmaksas

 

Ja Jūs esat izvēles priekšā, kādu roku žāvēšanas risinājumu izvēlēties,
kas būs efektīvākais un ekonomiskākais, tad būtu jāņem vērā visi aspekti – sākotnējās uzstādīšanas izmaksas, turpmāk izmantojamo materiālu izmaksas,
kā arī elektrības izmaksas, ja tiek izmantotas elektriskās ierīces. Tātad svarīgākais izvēles jautājums - kura sistēma ir labākā un piemērotākā tieši Jūsu ēkai, paredzamajam apmeklētāju skaitam, saskaņā ar plānoto budžetu, atbilstoši klientu un darbinieku prasībām, kā arī Jūsu uzņēmuma piedāvātajam standarta līmenim. Un turklāt jāņem vērā, ko apmeklētāji redz un kā jūtas sanitārajās telpās, kas ir viena no Jūsu uzņēmuma (ēkas, restorāna vai viesnīcas) vizītkartēm. Iespējams, ka 5-zvaigžņu viesnīcā izvēles principi varētu būt tādi paši kā skolā vai lielveikalā, tikai atšķirsies iekārtu vai turētāju dizains un izmantošanas iespējas, kā arī turpmāk izmantojamo materiālu kvalitāte. Apskatot dažādos risinājumus un piedāvājumus, pamatā ir 3 izvēles iespējas:

• Tekstila dvieļi
• Elektriskie roku žāvētāji
• Papīra dvieļi


1. Tekstila dvieļi ruļļos

Pie mums Latvijā maz zināma sistēma. Ražotāji vēlas nodrošināt pilnu pakalpojuma ciklu – sākot no turētāju uzstādīšanas un tekstila dvieļu piegādes, līdz regulāras maiņas, mazgāšanas, nepieciešamās apkopes pakalpojumiem. Lai atmaksātos šāda veida ieguldījumi servisa iekārtās un pakalpojuma izmaksas būtu konkurētspējīgas, ir nepieciešams salīdzinoši liels skaits pakalpojumu ņēmēju, ko Latvijas tirgus diemžēl nespēj nodrošināt. Tekstila dvieļi tiek piedāvāti ruļļos, standarta garumā no 28 līdz 35 metriem, kā arī maksimāli iespējamā 50m garumā. Roku slaucīšanai cilvēks izmanto vidēji 35cm, kas atkarīgs no turētāja veida un arī dvieļa tīrās daļas iestādītā padeves garuma. Populārākās tekstila dvieļu krāsas ir balta un zila. Turētāji tiek piedāvāti dažādās krāsās, no plastmasas vai arī nerūsējošā tērauda, ar mehānisku vai automātisku dvieļu padevi.


2. Elektriskie roku žāvētāji

Žāvētājus var nopirkt, iegādāties līzingā vai arī iznomāt. Tiem ir dažādi izmēri, dizaini, kā arī elektriskā jauda no 1600 līdz 2400W. Protams ir jāparedz elektrības pievads un pieslēgšanas iespējas. Galvenie izvēles kritēriji ir darbības (žāvēšanas) laiks, kas var būt no 10 līdz 40 sekundēm vienā žāvēšanas ciklā, kā arī iekārtas trokšņu līmenis. Roku žāvētāji ar automātisku ieslēgšanās un izslēgšanās funkciju būs ekonomiski izdevīgāki ilgtermiņā. Jārēķinās, ka sākotnējās uzstādīšanas izmaksas būs ievērojami augstākas, salīdzinot ar citu veidu sistēmām.


3. Papīra dvieļi

Pie mums Latvijā populārākā roku slaucīšanas sistēma, ar plašām izvēles iespējām un pielietojuma jomām. Papīra uzsūkšanas īpašības, mīkstums un krāsa ir atkarīga no ražošanas procesā izmantojamajām izejvielām.
Lūk, populārākie:
# pārstrādāts papīrs - izgatavots no pārstrādātas makulatūras
# celulozes papīrs – izgatavots no 100% jaunas celulozes šķiedras
# atlasīts papīrs – izgatavots no pārstrādātas makulatūras un 100% jaunas celulozes šķiedras maisījuma

Šie 3 papīru veidi var būt gan 1 slāņu, gan 2 slāņu, un atkarībā no pielietojuma un turētāja veida C vai Z locījuma loksnēs, vai ruļļos. Papīra dvieļus ražotāji piedāvā plašā izvēlē – baltā vai dzeltenīgi pelēkā krāsā, ar dažādu lokšņu izmēru, lokšņu skaitu vienā paciņā, dažāda garuma ruļļos ar vai bez perforācijas.

Tātad, kuru papīra veidu izvēlēties konkrētajai situācijai? Izvēli ieteicams balstīt uz paredzamo apmeklētāju plūsmu un piedāvāto standarta līmeni. Atkarībā no papīra veida un izmēriem, pieredze rāda šādus skaitļus:
# 1-slāņa pārstrādāts papīrs = nepieciešamas 3 – 4 loksnes, slaucīšanas laiks 40 sekundes
# 2-slāņu celulozes papīrs = nepieciešamas 2 loksnes, slaucīšanas laiks 5 sekundes
# Z-veida locījuma salvete = nepieciešamas 1 – 2 loksnes, slaucīšanas laiks 5 sekundes
# Dvieļi ruļļos = nepieciešamas 1 – 2 loksnes vai 30 – 50cm atkarībā no papīra kvalitātes.

Jo lielāka intensitāte un papīra patēriņš sanitārajās telpās, jo lielāka ietilpība jāparedz ruļļu vai salvešu turētājiem, lai apkalpojošam personālam pēc iespējas mazāk laika būtu jāvelta turētāju uzpildīšanai.

Salīdzinot tekstila un papīra ruļļus, un papīra salvetes, vidējais patēriņs ir sekojošs:
# Tekstila rullis = līdz 90 slaucīšanas reizēm
# Papīra rullis = līdz 500 slaucīšanas reizēm
# Salvešu paciņa = līdz 150 slaucīšanas reizēm
# 1 papīra rullis var aizstāt līdz pat 8 salvešu paciņām.

Kad atbilstošais papīra veids un kvalitāte ir izvēlēta, tad atliek vēl izvēlēties telpu interjeram atbilstošos turētājus. Ražotāji piedāvā plašas iespējas - plastmasas – balti vai krāsaini, krāsota metāla vai nerūsējošā tērauda, ar automātisku papīra padevi vai ar kustības sensoru aprīkoti.
Rūpnīcu vietējie pārstāvji nodrošina dažādas sadarbības iespējas, gan pārdošanu, gan turētāju nomas vai bezmaksas izmantošanas līgumus.

Lai atbilstošās sistēmas izvēle būtu pārdomāts un pamatots lēmums, atbildiet uz dažiem jautājumiem:
# kura no piedāvātajām sistēmām piedāvā augstāko higiēnas līmeni?
# kura no sistēmām ir ekonomiskākā un atbilstošākā Jūsu vajadzībām un situācijai?
# kura no sistēmām ir efektīvākā loģistikas, apkalpošanas, tīrīšanas un piegādes izmaksu ziņā?

Izdarot izvēli, atcerieties, ka patīkama tualetes telpa ir būtiska daļa kopējā uzņēmuma vizuālajā tēlā.
Ērtība, stils, funkcionalitēte un rūpes par higiēnu ir tas, ko klienti novērtē.

Informācija sagatavota pēc publikācijas žurnālā "GLOBAL CLEANING" (2013.g. septembris) www.global-cleaning.eu

 

ANITRA 2T Centrs    Tālr. 67218766    Piedrujas 7, Rīga   
www.2tcentrs.anitra.lv




Šis ir "2T Centrs" jaunumu e-pasts.
Ja turpmāk nevēlaties saņemt jaunumus, atbildiet uz šo e-mail, Subject laukā ierakstot 'Atsakos'.
Ar cieņu "2T Centrs".